ULAŞIM

  • Adaya ulaşım Geyikli de ki Odunluk iskelesinden kalkan feribotla sağlanmaktadır. Çanakkale’den yaklaşık bir saatlik kara yolculuğundan sonra Geyikli iskelesine ulaşırsınız. Oradan da yaklaşık 30 dakikalık bir gemi yolculuğunun ardından artık adadasınız. İskelede mutlaka sizi karşılayan biri olacaktır. Konaklamak için önceden yer ayırtmanızda yarar var. İster yeriniz ayrılmış olsun ister olmasın, iskelede otel ve pansiyoncular ellerinde bir tabela ile sizleri karşılayacak. Adanın belki de sıcak bir dostluk arayışının göstergesi olsa gerek, her gemi gelişinde ada insanı oradadır. Herkesin bir beklediği vardır mutlaka. Kimi misafir, kimi müşteri, kimi dost ve akraba, kimi arkadaş, kimi de umudu bekliyor belki de. Kim bilebilir ki!!! O sıcak güler yüzlü insanların beklentilerini. İçmeye görün adanın suyunu bir defa. Unutamazsınız, ayrılamazsınız. Bir gün yeniden mutlaka yine geleceğim diyerek ayrılırsınız Tehenos’nın Bozcaada’sından...
  • Trakya üzerinden İstanbul, Tekirdağ, Gelibolu karayolu ile Eceabat veya Kilitbahir’den feribotla Çanakkale’ye ulaşır, Çanakkale’den de Geyikli Yük Yeri iskelesine geldiğinizde feribot ile karşıya geçersiniz. İstanbul Yenikapı’dan feribotla Bandırma’ya gelinir. Bandırma, Biga, Çan, Bayramiç, Ezine karayolu ile Geyikli’ye gelerek feribotla Bozcaada’ya geçebilirsiniz İstanbul Yenikapı’dan feribotla Bandırma’ya gelinir. Bandırma’dan sahil güzergahını takip ederek, Biga, Çardak, Lapseki, Çanakkale üzerinden Geyikli Yük Yeri iskelesi’nden Ada’ya geçebilirsiniz.
  • İzmir-Çiğli-Edremit-Altınoluk-Küçükkuyu-Ezine, Ezine Kavşağından Geyikli Yükyeri İskelesinden Ada'ya Geçilir. Çanakkale-Geyikli Yükyeri İskele yaklaşık 60 km.dir. Ezine-Geyikli Yükyeri İskelesi Yaklaşık 25 km'dir. Feribot yaklaşık 30 dakikada Bozcaada'ya ulaşmaktadır.