Bozcaadaya Ne Zaman Gidilir

Ne Zaman Gidilir: Bozcaada Otelleri ve Bozcaada Hakkında Genel Bilgiler

Ülkemizde, oldukça doğal ve dokunulmamış pek çok alan mevcut ve tatiller için, bu yörelerin kesinlikle biçilmiş kaftan olduğunu belirtebiliriz. Örnek vermek gerekirse: dört mevsim, dilediğiniz zaman, Bozcaada; bu güzelliklerden sadece bir tanesi. Her mevsimde ayrı bir güzelliği bulunan Bozcaada ile ilgili bu yazımızda, hangi mevsimde, nelerden yararlanabileceğinize dair genel bilgiler sunmaya çalışacağız. Siz de, bu konuda detaylı bilgiler almak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Yaz Aylarında Bozcaada

Yaz aylarında, Bozcaada’da harika bir tatil geçirmek istemez misiniz? Sadece kısıtlı ve dar bir ay aralığında değil, genelde Mayıs ila Ekim ayları arasında, Bozcaada’da rahatlıkla denize girilebiliyor ve bu yönüyle Bozcaada kesinlikle tercih edilebilir bir ada. Genelde, deniz tatili yapmak isteyenler Bozcaada otellerinde rezervasyonlarını Temmuz ila Ağustos ayları arasında yapmaktalar.

Kum, güneş, plaj ve doğa ile iç içe birkaç gün geçirmek istiyorsanız, özellikle Temmuz ila Ağustos ayında Bozcaada’yı tercih edebilirsiniz.

bozcaada, bozcaada otelleri

Sonbahar Aylarında Bozcaada

Sonbahar, kesinlikle Bozcaada’da geçirilebilecek en güzel mevsimlerden bir tanesi. Bir defa, deniz olabildiğince ısınıyor ve bu sayede herhangi bir problem olmaksızın deniz tatilinize devam edebiliyorsunuz; bunun yanında, kalabalıktan hoşlanmayanlar için, insanlar genelde bu aylarda Bozcaada’ya uğramıyorlar. Bağbozumu devam ederken, doğa ile bir; sessizliği dinlemek istiyorsanız, Sonbabar ayları Bozcaada’da kesinlikle geçirilmeye müsait aylardır.

Kış Aylarında Bozcaada

Kasvetli havalardan uzaklaşıp, her yanın günlük güneşlik olduğu ve yağmurdan sonra dahi gündüz vaktinde güneşle ısınabileceğiniz bir mekân mı arıyorsunuz? Kış aylarında Bozcaada, tam olarak böyle bir yer. Bozcaada otelleri, genelde Kış aylarında kapatabiliyorlar ancak merkezi sistem ısıtması olan hemen her otelin az da olsa kış aylarında da açık olduğunu bildirelim. Ayrıca, kış ayları; Bozcaada’nın en tenha ayları olarak bilinir.

İlkbahar Aylarında Bozcaada

Bozcaada’nın nefis doğasını en yeşil halinde görebilmek için, hedefiniz İlkbahar aylarında Bozcaada’ya gitmek olsun. Ada halkının piknik gelenekleri, otellerin açılışı ve benzeri olaylar, genelde İlkbahar aylarına denk geliyor ve bu girizgâhı görebilmek için kesinlikle Bozcaada iyi bir seçim.