Bozcaada’da Nerede Kalınır?

Tatil planı oluştururken her türlü aktiviteyi ve imkanları bulunduran büyük bir otel mi, kendine has donanımlarıyla ön plana çıkan bir butik otel mi yoksa özellikle sizin de kendinizi onlardan biri gibi hissedeceğiniz çoğunlukla aile işletmeleri olan bir pansiyon mu tercih edilmelidir?

Merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevabını, tatile çıkmadan önce bu yazımızda bulabileceğiniz gibi google aramaları sonuçlarında da birçok faydalı bilgiye erişebilirsiniz.

 

Bozcaada;  genellikle yaz tatili için tercih edilen bir yer olmakla birlikte dört mevsim gezilebilecek, doğal güzellikleri ile baş başa kalınabilecek, huzurun ahenkle buluştuğu  oldukça keyifli bir tatil deneyimi yaşatan bir yerdir. Bozcaada; hem İstanbul hem de İzmir gibi büyük şehirlere yakın olması sebebi ile tatilciler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Ada nüfusu tatil sezonu olarak kabul edilen Haziran – Eylül ayları arasında neredeyse iki katına çıkmaktadır. Bu nedenle bünyesinde uzun yıllardır pek çok otel, butik otel ve pansiyon dört mevsim hizmet vermekte, misafirlerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Eğer Bozcaada’ya yaz tatili için gelecekseniz; deniz, güneş ve kumun tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda rüzgar güllerinin manzarasının yanı sıra eşsiz bir günbatımı seyrini de deneyimleyebilirsiniz.

Bozcaada pansiyonları hizmetinde konaklamanın yanı sıra aynı zamanda kahvaltı servis edilmektedir. Bu nedenle tercih edeceğiniz otelin mutfağının kalitesine de önem vermeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bozcaada’da otellerin yanı sıra pek çok pansiyon seçeneği de bulunmaktadır. Şehir içi yolculukta geçireceğiniz zamanı kısıtlı kullanmak, Ada’da yaşayacağınız deneyimin süresini uzatmak için mutlaka merkeze yakın hatta merkezde bir otel ya da pansiyon tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bozcaada’da Konaklama Tercihleri

Bozcaada ucuz pansiyon  tercihi yaparken özellikle temizlik, güvenlik ve sunulan imkanların yanı sıra aynı zamanda konaklamanın ekonomik olmasına da dikkat etmenizde fayda var. Özellikle yaz aylarında gelecek olan tatilciler,  günün büyük bir bölümünü denizin ve kumların keyfini çıkarmak, doğal güzellikleri keşfetmek için zamanını dışarıda geçirmektedir. Bu nedenle kalınacak pansiyonun bütçeleri bakımından ekonomik olmasını, kişisel eşyalarını güvenle bırakabilecekleri kişilerin çalıştığı işletmeleri tercih etmektedir.

Bozcaada’da otellere göre daha çok pansiyonlar tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise aile sıcaklığının yanı sıra, pansiyonların konumunun merkeze daha yakın olması ve  çevredeki görülebilecek doğal güzellikler hakkında ayrıntılı bilgiyi çoğunluğunu adanın yerlilerinin oluşturduğu pansiyon sahiplerinden öğrenilebilecek olmasıdır.

 

 

Bozcaada Pansiyon Fiyatları

Bozcaada, özellikle pansiyon fiyatları açısından oldukça  ekonomiktir. Farklı türde konaklama seçenekleri sunan pansiyonların gecelik ya da kampanyalı fiyatlarını öğrenmek ve rezervasyon yaptırmak için çeşitli tatil sitelerini ziyaret edebilir ya da 0 542 404 54 13 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bozcaada merkezde konaklama seçeneklerini değerlendirdiğiniz zaman gün içerisinde ya da akşam saatlerinde ada sokaklarını gezebilir ve Türk – Rum ortak kültürününün  tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda farklı Bozcaada tarihini ayrıntılı bir şekilde öğrenebilmek için Bozcaada müzesini gezebilirsiniz. Bununla birlikte Ayazma Manastırı’nı ziyaret ederek ada tarihini oluşturan değerleri görebilir; bu kadar çeşitli seçenek arasında yorulduysanız gölgelerinde huzurun sizi beklediği dev çınar ağaçlarının serinliğinde dinlenme fırsatı bulabilirsiniz.