Bozcaada ve Caz Festivali: Muhteşem Bir Tatil

Türkiye’de sadece bakıp da göremediğimiz pek çok şey var; bunlardan bir tanesi, tatil yöreleri. Sadece Bodrum, Çeşme, Muğla gibi tatil yörelerini biliyor ve buralardan fahiş fiyatlarla rezervasyonlar yapıyor, o kalabalığın içinde ne denizle ne de doğa ile bütünleşebiliyoruz. Oysa, bakıp da göremediğimiz yerlerden bir tanesi olan Bozcaada’da hem doğa ile iç içe harika bir tatil geçirebilir hem de pek çok festival ile dilediğinizce eğlenebilirsiniz.

Son dönemde tatil yörelerinde ismini sıkça duysak da, Bozcaada’yı hala keşfedilmemiş bir yer olarak görebilmemiz kesinlikle mümkün. Bu yazımızda sizler için, Bozcaada ile ilgili bilgiler verecek, aynı zamanda Bozcaada otelleri hakkında rehber niteliğinde bir sunum gerçekleştireceğiz.

Caz Sever misiniz?

Bozcaada, cazın kalbi değil; ancak olmaya doğru emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Bakıldığında, 2017’de ilki düzenlenen Bozcaada Caz Festivali, bu yıl ikincisine kavuşuyor ve geleneğin uzun yıllar devam edebileceğini Belediye’den pek çok üye de belirtiyor. Açık havada caz denilen muhteşem bir olguyu tarafınıza sunan Bozcaada Caz Festivali’nde, kozmopolit bir sanatçı kitlesinin olduğu da söylenebilir.

Biletlerin çok yakında satışa çıkacağı Bozcaada Caz Festivali için tarih, 27-28-29 Temmuz olarak görülüyor.

Bozcaada Caz Festivali Biletleri Ne Kadar?

Biletlerin fiyatı şimdilik açıklanmadı ve Biletix üzerinden biletlerin hem online fiyatlarını görebilecek hem de dilerseniz önden yerinizi ayırtıp bilet satın alabileceksiniz.

Bozcaada’da Nasıl Konaklayacağım?

Bozcaada otelleri, hem misafirperverlik hem de ulaşım açısından oldukça iyi konumdalar ve fiyat, performans açısından iyi bir otelde konaklayarak, Bozcaada Caz Festivali’ne katılabilmeniz kesinlikle mümkün. Ek olarak, arkadaşlarınız daha önce Bozcaada tarafına gittiyse onlarla konuşabilir, yahut caz etkinliğinden bir başlık açıp hangi otellerde kaldıklarını detaylıca öğrenebilirsiniz.

Turizm açısından çokça popüler olmasa da hem festivallerinin özgünlüğü hem de yeşil mavi doğası hasebi ile çok tercih edilen Bozcaada, her mevsimde ziyaret edebileceğiniz, sıcacık bir yuva görevi görüyor. Hem hava, hem kara hem de deniz yolu ile ulaşabileceğiniz Bozcaada’ya, kesinlikle gidip görmeniz gereken yerler listesinde bir yer ayırın.