Ergin Pansiyon Avantajlı Tekliflerle Size Huzurlu Bir

Bozcaada

Tatili Vaad Ediyor...
 

Bozcaada Kültürü ve Yaşamı

Bozcaada Kültürü ve Yaşamı
bozcaada kültürü

Bozcaada Kültürü

 

Bozcaada Kültür Ve Yaşam Konusunda Fırsatların Ön Plana Çıktığı An!

Kültür ve yaşam, bir bölgenin vazgeçilmezleri arasında yer alan yegane tutumlardandır. Biz bunu, genellikle alışkanlıklarımızdan ziyade, bize böyle öğretildiği için yaparız. Ki insanların ihtiyaçlarına da çözüm ürettiğimiz için, hem mutlu oluruz hem de mutluluk vererek daha da artırırız aldığımız hazzı. İnsanların mutlu bir tebessüm ile bizlere teşekkür etmesinden ziyade, onların huzurlu anlar yaşaması, adamızın kalitesini ve doğasını beğenmesi bizim için pek çok şey ifade ediyor. Sizin için en güzel hizmetleri sunmaktan büyük keyif alıyoruz. Bu yüzden Bozcaada üzerinde sunulan yaşam, kültür ve aktivitelerden bahsetmek istiyoruz.

 

En Doğru Yeridir Ders-i Şarabın!

Şarap derslerinin Bozcaada konusunda etkin oluşunu bilmeyen yoktur Ege bölgesinde. Özellikle Kuzey Ege’nin çoğunluğu bu kültüre ve yeniliğe hakim olarak kendi şaraplarını öğütür. İnsanlar bu işlem için çoğunlukla kendi tesislerini yahut bahçelerini kullanmaktadır. Ama Bozcaada’nın genel olarak sunduğu hizmetlerin kültürüne bakacak olur isek, şarap dersleri gayet etkindir. Temel şarap dersleri ile ilgili olarak, özel şarap adası hizmetini sizlere veren bu ada, çok tatlı bir aktivite olarak biliniyor. Ki şarapları ile ünlü bir ada olarak bilinen Bozcaada için de, zaten olmazsa olmazlardan birisidir. İngiltere’nin Londra şehrinde merkezi bulunan Wine & Spririt Education Trust  (WSET) diplomalı özel eğitmenler aracılığı ile en güzel eğitimler, şarap ile ilgili bilinmesi gerekenler ve daha fazlası sizleri b ekliyor. Yaz boyunca alınan bu derslerde tem bilgilerin sohbet eşliğinde konuşulduğunu gözlemleyebilirsiniz. Dolayısı ile çok rahat bir ortam sizleri bekliyor olacak bu hizmet kapsamında.

 

Bizzat Kültür İse Konumuz, Bağcılık, Şarapçılık, Balıkçılık ve Mutfak!

Kültür yapısı bakımından oldukça zengin çalışmalara sahip olan Bozcaada, yenilikçi çözümlerini hızlı bir şekilde sunmaya devam ediyor. Alanında başarılı çalışmalarını etkin bir şekilde sürdüren ve yenilikçi güncellemeler ile her insanın daha fazla bilgiye ulaşmasını sağlayan sitemiz üzerinden, daha güncel bilgilere an be an ulaşabilirsiniz. Bağcılık kültürü, 3000 yıllık bir kültürdür burada ve insanların birikimi ile şaraplar için özel destekler sunulur. Milattan önce beşinci yüzyıl (5.YY) kapsamında basılan özel sikkeler ile (ki adı Tenedos olarak bilinir) üzerinde yer alan üzüm salkımları, kültürün altın göstergeleri arasında yer alır. Homeros’un İlyada çalışmasından Evliye Çelebinin Seyahatnamesine kadar pek çok kaynakta bahsi geçer bu bağcılık kültürünün. Haliyle burada yer alan bu kültürün ne denli köklü olduğunu bilmeyen yoktur tarihin tozlu sayfalarında dahi. Akabinde şarapçılık da önemli bir kültürdür burada. Çünkü burada şarapçılık işlemi, eskiden sadece Rumlar tarafından yapılmıştır. Keza Türklerin başta dini sebeplerden dolayı bu işe uzak durmaları, 1925 senesinden itibaren biraz daha azalmıştır ve şarap konusunda etkin olmaya başladığı gözlemlenmiştir. Bozcaada kültürünün etkin çözümleri için, daha fazla geç kalmayın.