Ergin Pansiyon Avantajlı Tekliflerle Size Huzurlu Bir

Bozcaada

Tatili Vaad Ediyor...
 

Bozcaada Güzel Ada

Bozcaada Güzel Ada

Bozcaada
Çanakkale Boğazı’nın hemen girişinde Türkiye’nin üçüncü büyük adası olarak bilinen Bozcaada büyük şehrin kalabalığından sıkıldığınızda yakın mesafede tatil yapacağınız küçük kaçamakları sizlere sunuyor. Ayrıca son yıllarda en gözde tatil merkezi haline de gelen Bozcaada tarihi, kültürü ve modernizasyonu harmanlayarak bir arada büyülü bir atmosferde kendinizi bulacağınız ve her adımda hissedeceğiniz bir olanak sağlıyor. Sahil kasabasını andıran şirin sokakları ve mimari yapıları ile geçmişten günümüzde tarihini ve kültürünü koruyan yerler modern mimariyle yeniden restore edilerek zamanın o yıllarından izler bulmanızı da sağlıyor. Şimdilerde evlerin daha çok butik otel, cafe ve restoran gibi mekanlar olarak kullanıldığı adada Rum mahallesi ve Türk mahallesi olarak ayıracağınız sokaklarda gezinirken kendinizi fotoğraf çekmekten alıkoyamayacaksınız. Şehrin merkezinde kalacak çok sayıda yer bulunmaktadır. Dilerseniz bağ evleri gibi mekanlarda güne başlamanızla birlikte doğanın eşsiz manzarasıyla organik ürünlerden oluşan bir kahvaltı sofrasına kendinizi atabilirsiniz.
Bozcaada üzüm bağlarıyla da ünlüdür. Meraklılarının mutlaka gezmesi ve şarap tadımı yapması gereken şarap fabrikaları adadan ayrılırken almadan dönmeyeceğiniz bir tatla sizleri buluşturuyor. Rüzgar güllerinin mükemmel bir görsel sunduğu Polente fenerinde gün batımını seyretmek sizler için ayrı bir deneyim olacak. Doğal yapısı itibari ile rüzgardan etkilenmeyen Akvaryum koyu Bozcaada’nın en gözde koylarındandır. Ayazma plajı ise yaz aylarında dolup taşan bir insan seli ile Bozcaada’nın serin sularına kendinizi cesaretle bırakmanızı sağlıyor.
Yöreye has lezzetlerin de yer aldığı Bozcaada tadına doyamayacağınız lezzetlerle de tanışmanıza olanak tanıyor. Hem tatil hem de gezip görmek istediğiniz yerler için hiç düşünmeden hafta sonu sevdiklerinizle beraber küçük bir kaçamak yapabilirsiniz. Gezmekle bitiremeyeceğiniz günün her saatinde farklı aktiviteler yapabileceğiniz Bozcaada gözde mekanları ile de sizi en iyi şekilde ağırlayacak. Bağ evi, Sandal restoran, Battı balık, Ada kafe, Çınaraltı ve daha pek çok mekanda birbirinden farklı lezzetleri tadabilirsiniz. Kalacak yer için daha çok merkezde yer alan butik otelleri, pansiyonları veya otelleri tercih edebilirsiniz. Şirin mi şirin insanı ve doğanın eşsiz mavi yeşil güzellikleriyle ilk fırsatta yeniden buluşmanın heyecanını Bozcaada’da yaşayacaksınız.