Bozcaada Gezilmesi Gereken Yerler

Bozcaada Gezilmesi Gereken Yerler

bozcaada haritası

Kuzey Ege sınırları içerisinde kalan en güzel yerlerden birisi de Bozcada olduğunu söyleyebiliriz. Yüzülecek yerleri, hediyelik eşyaları, otel ve konaklama merkezleri, yemekleri ile meşhur olan Bozcaada gezilmesi gereken yerler bulunuyor. Birinden güzel bu yerleri sizlerde fırsat buldukça ziyaret ederek hayatınızda bir farklılık yaratmaya da başlayabilirsiniz.

Bozcada Müzesi

Eşi bulunmaz bir yer olarak karşımıza çıkan Bozcaada’da ki müzeyi ziyaret ederek  Eski Bozcaada fotoğraflarının yanı sıra,  Osmanlı döneminden kalma obje ve evraklar ve yabancı ülkelere de ait olan eşyalar ve hikâyeleri de müze içerisinde gönül rahatlığı ile bulabilme şansına sahip olacaksınız. Özellikle müze içerisinde dikkatinizi çekecek ve oldukça da fazla hoşunuza gidecek olan Rum ve Türklerinde evlerinde eskiden kullandıkları eşyalarda yer alıyor.

Bozcaada Şarap Fabrikalarını Ziyaret Etmelisiniz

Günümüzde Bozcaada denilince akla ilk gelen içeceklerin başında şarap geliyor. Şarabıyla meşhur olan Bozcaada’da pek çok Bozcaada şarap fabrikaları da yer almaktadır. Çok eski bir geleneğe sahip olan şarapçılık Bozcaada’da hala sürdürülmeye devam edilmektedir.  Tatil cenneti olarak adlandıracağımız Bozcaada’ya gelen kişilerin mutlaka gezip görmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Bozcaada Ayazma Manastırı Ziyaretleri

Kutsal doğal su olarak adlandırılmış olan Bozcaada Ayazma Manastırı adanın baktığımız da Güney kesimin de yer almaktadır. Manastırın bağlı bulunduğu konumda ise iki katlı tek katlı özelliğe sahip olan yapı, 8 tane yaşlı çınar ağacı ve küçük manastır yer almaktadır. Koca çınar ağaçlarının yer almış olduğu bu konumda gölgelenebilir ve ayazma manastırını daha yakından görebilme fırsatına da artık sahip olabilirsiniz.

Üstelik manastırın bulunduğu noktada yer alan doğal sudan içen kişilerin de buralı olacağı düşünülmekte ve buraya gelen kişilerin bir kere su içmesi adet haline de dönüşmeye başlamıştır.

Gezilecek Yerler Arasında Bozcada Kalesi Bulunuyor

Bozcada kalesine mutlaka gitmelisiniz. İhtişamlı bir özelliğe sahip olan kale aslında Bozcadanın ne kadar görkemli bir yer olduğunu da bir kez daha ortaya koyuyor. Boğazın hemen çıkışın da bulunan heybetli kaleyi sizlerde mutlaka ziyaret ederek güzel bir gün geçirebilirsiniz.