Bozcaada da Ne Yenilir?

Bozcaada da Ne Yenilir?

Türkiye’nin üçüncü büyük adası olarak karşımıza çıkan Bozcada her gün binlerce turistin akın etmiş olduğu en güzel yerler arasında bulunuyor. Doğal güzelliği ve harika ambiyansı ile gelen ziyaretçilerin vazgeçemediği ilk fırsatta yeniden ziyarette bulunduğu en nadide yerlerin arasında Bozcada gelmektedir. Özellikle buraya gelen kişiler için şüphesiz en çok merak edilen konulardan birisi de nelerin içilip nelerin tüketileceğidir. Bozcaada da Ne Yenilir merak edenler için şu şekilde belirtebiliriz.

  • Rum Mahallesinde ki ara sokaklardan sızan enfes kokular arasında balık keyfi yapabileceğiniz balık lokantalarını bulabilirsiniz. Özellikle Bozcadaya gelen kişiler için mutlaka etli sarma vazgeçilmezler arasında yer alacaktır.
  • Yöresel lezzetlerin haricinde Bozcaada’ya geldiğiniz sırada mutlaka Tazedeniz mahsulleri, kulak mantı, damla sakızlı ve bademli kurabiye en güzel lezzetleri arasında yer alıyor.

Bozcadaya Gelenlerin Girit Ezmesi Mezesi Tutkusu

Bozcada güzelliğinin yanı sıra en güzel yemekleri ile de gelenlerin ağzında lezzetli harikalar yaratıyor. Hem göze hem de mideye en iyi şekilde hitap eden Bozcada da artık sizlerde harika zamanlar geçirebilmenin en keyifli yanlarını da bulabileceksiniz. Özellikle en meşhur meze çeşitlerinden birisi olan girit ezmesi mezesini balığın yanında tüketerek lezzeti tüm bedeniniz de hissetmeye başlayacaksınız.

Bozcada da daha çok deniz mahsülleri ön planda tutulmaktadır. Üstelik Bozcada şarapları, reçelleri ve çavuş üzümleri son derece ünlü olan lezzetlerinin arasında yer almaktadır. Ambiyansın en güzel yerlerini görüp gezerken burnunuza gelen harika kokularla birlikte açlık hissetmeye de başlayacaksınız. Hem güzel atmosferi hem de en güzel yemekleri ile sizi kendine bağlayacak olan Bozcada ya geldiğiniz de eve dönmek istemiyorsanız sizin için tesis edilmiş olan lüks ve konforlu konaklama alanlarında da istediğiniz zaman dilimine kadar kalabilir ve harika zamanlar da geçirmeye başlayabilirsiniz. Ergin Pansiyon, Tüm bozcada ziyaretçilerine harika bir konaklama imkanı sağlayarak Bozcaada güzelliğinden ayrılmadan tüm gününüzü burada geçirebilmenize yardımcı oluyor. Turizmin göz bebeği olan yerler arasında ki Bozcaada da artık sizlerde bulunarak yemek şenliğini de en iyi şekilde yaşayabilirsiniz.