Bozcaada Bilgileri

Bozcaada
Ege denizinin kuzeyinde Çanakkale iline bağlı küçük bir ada olan Bozcaada son yıllarda tatil gözdesi yerler arasında popülaritesini arttırıyor. Özellikle yaz sıcağının dayanılmaz anlara ulaştığı zamanlarda kesilmeyen rüzgarın serinletici etkisini burada hissedeceksiniz. Türk ve Rumların bir arada yaşadığı adada gezinti yaparken adayı iki ayrı mahalleye ayırarak Rum mahallesi ve Türk mahallesi olarak gezmeniz çok daha keyif veren bir tatil imkanını sizlere sunuyor. Geçmişten günümüze yapısı bozulmayan mimari evlerin geçmiş izlerini taşıyan restorasyon çalışmaları ile günümüzde bu evleri otel, cafe veya restoran olarak görebilirsiniz. Daha çok Rum mahallesinde rastlayacağınız manzarada fotoğraf çekmekten kendinizi alıkoyamayacaksınız.
Tarihin tün izlerini taşıyan Bozcaada kalesi, bölge halkının davetkar yaklaşımları, çok sayıda mekanın eşsiz bir güzellikte kendinizi özel hissetmenizi sağlayacak sunumlar sergilemesi ve çok daha fazlası sizleri bekliyor. Bozcada sörf ve yelken gibi rüzgar sporlarının en uygun yapılabileceği yer olarak da bilinir. Kendinizi denizin mavi sularında ve doğanın yemyeşil görseli içinde bulmak istiyorsanız küçük bir Bozcaada kaçamağı size çok iyi gelecek. Bozcaada’ya gidenlerin gitmeden dönmemesi gereken yerlerden olan Polente Fenerinde gün batımını seyretmenin tadı bir başka olacak. Organik ürünlere takıntılı kişilerin de rahatlıkla kahvaltı edebileceği ve yemek yiyeceği yerler bulabileceği mekanda gece hayatını da renkli ve eğlenceli geçireceğiniz mekanlar bulunmaktadır.
Tatil için en gözde mekan Akvaryum koyu ve Ayazma plajıdır. Yazın kalabalık tatil beldesinde daha pek çok plaj da tatilcilerin gözdesi olacak konumda. Üzüm bağları ve şarabı ile meşhur Bozcaada’da şarap fabrikalarını da gezmeniz tavsiye edilir. Tatilinizi dolu dolu geçireceğiniz Bozcaada kendine has lezzetleriyle de tadı damağınızda kalacak güzellikleri sizlere sunuyor. Bozcaada’da adını duyuran gözde mekanlar olarak Salkım, Sandal, Lodos ve Martı restoran, Simyon ve Mor meyhane, Tenedos balık evi, Polente kafe, Çiçek pastanesi, Fuska bar, Adalı Gurme, İskele Sancak kafe ve daha pek çok mekan kendine has lezzetleri tatmanıza olanak tanıyacak. Ayrıca kalacak yer aradığınızda Bozcaada’nın merkezinde pek çok pansiyon, butik otel ve hoteli rahatlıkla bulabilirsiniz.